web analytics

دیگر مطالب

3 Comments

 1. 1

  علی مرادی

  حادثه، زندگی روزمره ما از حوادث بسیار جزئی تشکیل شده است.
  یک داستان خوب نوشته ای است که تنها و تنها جزئیات را بیان کند حال این جزء هر چقد متمایز تر از زندگی روزمره قرار گرفته باشد ما یک داستان به فرم رسیده رو در رو می شویم.
  در این داستان نکته ای که بسیار شفاف است برای مخاطبین خلاق اضافه های نوشتاری است به طوری که شما در هر اپیزود از داستان می توانید با حذف کردن بیشتر سطر های آن اپیزود به اتفاق برسید در دهه هشتاد به دلیل یک سری سیاست های فرهنگی، بسیاری از نویسدگان و شاعران مسطح اندیش شده اند و به سهل انگاری روی آوردن بنا بر نظر بنده شما نیز از این قاعده متمایز نمی شوید.
  این داستان پُر از ضعف های ساختاری است به طوری که نویسنده از دال هایی که ارائه می دهد به طور خلاق استفاده نکرده است در واقع در این نوشته با دال ها به مثابه جسد برخورد شده است حال این روند در شخصیت هایی که ارائه می شود هم وجود دارد.
  شخصیت در داستان با توجه به یک سری ویژگی های روانی ساخته می شود هر چقدر این ویژگی های روانی در داستان نمود پیدا کنند با یک شخصیت پردازی قوی طرف هستیم که باز هم به نظر بنده شخصیت های اصلی این داستان از ویژگی های جزئی روانی به طوری که آن شخصیت هارا متمایز کند با یک فضای رئال وجود ندارد در بحث ادبیات مخصوصا در حوزه نویسندگی درست است ما نباید به حوزه شعر وارد شویم و از سیستم جانشینی استفاده کنیم اما تماماً نباید آن را کنار بگذاریم این نوشته دچار فقدان این ویژگی نیز هست و اگر در بخش هایی از کنایات استفاده شده باشد آن کنایات ملموس بوده و از شدت استعمال به پی رنگ کمک نکرده است
  بنده بسیار خوشحال می شدم که با توجه به نقد پساساختار گرایانه این نوشته را باز نویسی کنم و به مولف پیشنهاد کنم اما با توجه به وضعیت سخت تایپ کردن و حجیم بودن این داستان امکان ورود به این ساحت نیست در آخر امیدوارم نکات اشاره شده ی بنده به این داستان مورد مقبول مولف واقع شود

  Reply
  1. 1.1

   مریم عربی

   ممنون و سپاس از دقت و‌ حوصله شما خواننده محترم. خوشحال می‌شم اگه تمایل داشته باشید جای دیگری در مورد این داستان بیشتر صحبت کنیم و ازتون فرابگیرم.

   Reply
 2. 2

  مریم عربی

  ممنون و سپاس از دقت و‌حوصله شما خواننده گرامی. خوشحال می‌شم اگه تمایل داشته باشید جای دیگه در مورد این داستان بیشتر صحبت کنیم و ازتون فرابگیرم.

  Reply

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =

کلیه حقوق این سایت متعلق به کافه داستان است. بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.